-Extracurricular

Extracurricular

PROGRAMUL  NAȚIONAL "Şcoala altfel"

PLANIFICAREA  ACTIVITĂŢILOR  EDUCATIVE

27-31 mai 2019

PROGRAMUL  NAȚIONAL "Şcoala altfel"

PLANIFICAREA  ACTIVITĂŢILOR  EDUCATIVE

22-26 mai 2017

• În săptămâna 6-10 aprilie 2015 elevii clasei a XI-a A (profilul Real) de la Liceul "GHEORGHE SURDU", Brezoi vor participa la programul internaţional de orientare profesională Job Shadow Day® aflat la a XIII-a ediţie şi derulat de organizaţia Junior Achievement România cu sprijinul comunităţilor educaţionale şi de afaceri din toată ţara, vine în ajutorul viitorilor absolvenţi de liceu. Petrecând o zi la locul de muncă dorit, tinerii au şansa să observe care sunt principalele responsabilităţi şi abilităţi necesare şi să găsească mai uşor răspunsuri la întrebările legate de viitoarea profesie. La rândul lor, angajatorii pot afla mai multe despre aşteptările şi pregătirea tinerilor de liceu, putând să contribuie activ la formarea lor profesională timpurie.

• PROGRAMUL  ACTIVITĂŢILOR  EDUCATIVE DIN CADRUL PROIECTULUI „ABILITĂŢI  DE  VIAŢĂ”", 7-11 aprilie 2014, Şcoala Altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun!"

• Consiliul Şcolar al Elevilor participă la competiţia „O activitate de succes în Săptămâna Activităţilor Extraşcolare: «Să ştii mai multe, să fii mai bun»”, ediţia 2013, cu activitatea „Elevii au talent”.

Săptămâna 1-5 aprilie 2013 va fi dedicată activităţilor educative extracurriculare şi extraşcolare, în cadrul programului numit ''Să ştii mai multe, să fii mai bun!'', potrivit ordinului nr. 5635/31.08.2012 al ministrului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului. Anul trecut, programul s-a numit „Şcoala Altfel”. În această săptămână nu se organizează cursuri conform orarului obişnuit al unităţii de învăţământ, iar programul ''Să ştii mai multe, să fii mai bun!'' se va desfăşura în conformitate cu un orar special.

Activitatea Consiliului Şcolar al Elevilor „1 DECEMBRIE 1918” - se află în subdirectorul Consiliul elevilor.

PROIECTUL  EDUCAŢIONAL  ,,IMPLICĂ-TE ŞI TU, FII VOLUNTAR'' .