Management

Managementul Liceul Teoretic Brezoi

Managementul educaţional practicat în Liceul "GHEORGHE SURDU", oras BREZOI, judetul VÂLCEA vizează:

1. Democraţie şi responsabilitate - prin implicarea profesorilor, elevilor, părinţilor şi comunităţii locale în procesul decizional.

2. Delegare şi motivare - prin formarea de comisii, echipe şi grupuri de lucru cu responsabilităţi pe domenii de activitate

3. Transparenţă - prin informarea tuturor celor interesaţi asupra deciziilor luate, corect, complet şi la timp.

Activitatea managerială a Liceului Gheorghe Surdu, Brezoi este organizată, în principal, în două mari categorii de documente publice:

documente de proiectare (prognoza) - planificare:

1. Proiectul de Dezvoltare Instituţională 2016-2021,

2. Planul managerial anul 2017-2018,

3. Planul Operational 2017-2018

4. Regulamentul de Ordine Interioară.

5. Organigrama Liceului Gheorghe Surdu, Brezoi.

6. Orar  2017-2018

7. Proiectul de buget cu nota de fundamentare

documente de raportare – evaluare :